Депутати скасували містобудівні умови на забудову землі в районі Митниці

Депутати скасували містобудівні умови на забудову землі в районі Митниці

Сьогодні під час сесії на розгляд винесли питання щодо скасування наказів про надання містобудівних умов та обмежень черкаському забудовнику ПП «ІБК «Будгарант». Зокрема, йдеться про майбутню забудову на розі вулиць Козацької — Героїв Дніпра.

За словами депутата Ярослава Нищика, першочергово там мали будувати готель. Однак у подальшому плани змінилися. Як ідеться в пояснювальній записці, накази про надання містобудівних умов та обмежень ПП «ІБК «Будгарант» були прийняті без проведення обов’язкового громадського обговорення, а самим наказам передували рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки, внаслідок чого замість готелю, який планувався до побудови на цій території набережної міста Черкаси, планується зведення багатоповерхового житлового будинку.

 

Окремо варто звернути увагу і на те, що першопричиною прийняття рішення депутатів Черкаської міської ради 4 скликання про надання вказаної земельної ділянки в оренду для ПП «ІБК «Будгарант» була аргументація тоді ще потенційного орендаря земельної ділянки про побудову саме готельного комплексу та розвиток курортної зони на прибережній території.

Окрім того, вважає Ярослав Нищик, ряд фактів вказують на те, що директор департаменту архітектури та містобудування ЧМР Артур Савін може бути зацікавленою особою при вирішенні питання забудови, тому депутат просить зайнятися цим питанням правоохоронців і прокуратуру.

– Кожна міська рада повинна нести відповідальність за свої рішення. Можна скасувати ті об’єкти, які не подобаються, але не потрібно скасовувати генплан. У ньому лише житлова зона і немає цієї набережної. Давайте чітко попрацюємо, щоб люди бачили, що ми приймаємо конкретні рішення. Давайте приймати рішення по окремих об’єктах, — сказав міський голова Анатолій Бондаренко.

Крім того, Бондаренко ще раз наголосив, що поки він буде міським головою, стометрову зону вздовж Дніпра ніхто не забудовуватиме.

За словами секретаря Черкаської міської ради Олександра Радуцького, рішення міськради має стати підставою для скасування будівництва. Врешті-решт, депутати прийняли рішення про скасування наказів про надання містобудівних умов та обмежень.

До слова, на сесії міськради через розгляд цього питання зібралася велика кількість активісті. Дехто з них розгорнув плакати зі словами: «Сучасне житло для майбутнього покоління», «Ми за розвинену та сучасну інфраструктуру набережної», «Ми за оновлену європейську набережну», а також «Дайте бизнесу дышать», «Вы поставили бизнес на колени», «Дайте возможность работать» тощо. Деякі активісти з плакатами приховують свої обличчя, а на запитання журналістів, чому вони це роблять не відповідають.