У столиці черкащанин міняв саморобні долари на справжні гривні

У столиці черкащанин міняв саморобні долари на справжні гривні

Двоє чоловіків виготовляли фальшиві долари США, вносили їх до терміналу самообслуговування, а потім обмінювали їх на гривні. Зловмисників викрили за сприяння служби безпеки «ПриватБанку». Під час обшуків у них виявили речові докази шахрайської діяльності та наркотики. Про це повідомляєпрес-служба ГУНП у Києві.

У червні до Шевченківського управління столичної поліції надійшло повідомлення від представника банку про те, що невідомі особи із використанням електронно-обчислювальної техніки шляхом обману привласнюють грошові кошти банку: під час обміну доларів на гривні у терміналах використовували підроблені купюри номіналом 100 доларів США.

Відомості внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань, а відтак розпочали кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

За допомогою служби безпеки «ПриватБанку» поліцейські встановили, що зловмисники втілили у дію свій злочинний задум на початку квітня: після інкасації терміналів самообслуговування, які налаштовані на валютно-обмінні операції, були виявлені стодоларові купюри з ознаками підробки. Шахраї зуміли врахувати особливості електронної техніки, аби термінали не розрізнили фальшивки.

Слідчі дії, оперативні заходи, тісна співпраця зі службою безпеки банку, документування злочинної діяльності чоловіків, особи яких правоохоронці згодом встановили, тривали кілька місяців.